Belangrijkste kenmerken van hormoonontregelende chemicaliën

De oorspronkelijke werkgroep kwam op 7 en 8 maart 2018 bijeen in UC Berkeley en werd gehost door Martyn Smith (UC Berkeley) en Lauren Zeise (OEHHA, CalEPA). De groep werd gezamenlijk voorgezeten * door Michele La Merrill (UC Davis) en Thomas Zoeller (U. Mass.). De groep onderzocht de literatuur en ontwikkelde 12 sleutelkenmerken (KC's) van hormoonontregelende chemicaliën en publiceerde vervolgens in 2020 een paper, La Merrill et al., 2020, waaronder extra uitgenodigde experts **.

Achternaam*VoornaamInstellingE-mailBelanghebbende
BrowneGeduldOESOGeduld.BROWNE@oecd.orgIntergouvernementeel agentschap
CoglianoVincentOEHHAVincent.cogliano@oehha.ca.govOverheid
Goede zoonWilliamCPMCwhg3md@att.netOnderzoeker
Bloedige **AndreaUni. Texas, Austinandrea.gore@austin.utexas.eduOnderzoeker
GuytonKathrynIARC, FrankrijkGuytonK@iarc.frIntergouvernementeel agentschap
KorachKennethNIEHS

 korach@niehs.nih.gov

Overheid
KortenkampAndreasBrunel Uni., VK

Andreas.Kortenkamp@brunel.ac.uk

Onderzoeker
La Merrill *MicheleUC Davismlamerrill@ucdavis.eduOnderzoeker
Patisaul **HeatherN. Carolina State Univ.hbpatisa@ncsu.eduOnderzoeker
RieswijkLindaUC Berkeley (nu Maastricht Uni.)linda.rieswijk@maastrichtuniversity.nlOnderzoeker
smidMartynUC Berkeleymartynts@berkeley.eduOnderzoeker
SoneHidekoNIES, Japanhsone@nies.go.jpOverheid
VandenbergLauraU. Massachusettslvandenberg@schoolph.umass.eduOnderzoeker
lievevrouwebedstroTraceyUCSFTracey.Woodruff@ucsf.eduOnderzoeker
ZeiseLaurenOEHHA, Californië EPALauren.Zeise@oehha.ca.govOverheid
Zoeller *ThomasU. Massachusetts

tzoeller@bio.umass.edu

Onderzoeker

* Medevoorzitters
** Experts uitgenodigd om lid te worden van de groep

Afkortingen: CPMC, California Pacific Medical Center; EPA, Environmental Protection Agency; NIES, Nationaal Instituut voor Milieustudies; OESO, Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling; OEHHA, Office of Health Hazard Assessment

Pijl omhoog